Covid-19 nie opóźnia leczenia w SP ZOZ MSWiA w Poznaniu

W poznańskich szpitalach z powodu epidemii koronawirusa przekładane są zabiegi, badania i operacje.

W Szpitalu MSWiA w Poznaniu dzięki dobrej organizacji pracy i odpowiedniemu planowaniu praktycznie nie ma spowolnienia świadczonych usług zdrowotnych.

Zagrożenie epidemiologiczne z powodu wirusa Covid-19 od początku ogłoszenia stanu zagrożenia w całej Polsce jest monitorowane przez Dyrekcję SP ZOZ MSWiA. Dokładne informacje na ten temat przekazała dziennikarzom Telewizji Polskiej Naczelny Lekarz prof. dr hab. n. med. Małgorzata Wierusz–Kozłowska. W wypowiedzi dla mediów wskazała na obostrzenia wynikające z konieczności ścisłego przestrzegania zasad ochrony pacjentów, lekarzy i zespołu medycznego oraz zagrożenia pojawiające się w przyjmowaniu nowych chorych do naszego Szpitala. Czekający na operację pacjenci są na bieżąco informowani o terminach zabiegów. Planowe leczenie jest obecnie wykonywane bez opóźnień – powiedział dr n. med. Jacek Markuszewski kierujący Oddziałem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z Pododdziałem Chirurgii Kręgosłupa i Ortopedii Onkologicznej. Podkreślił, że choć sytuacja w Szpitalu jest niestandardowa, to praca całego zespołu jest wytężona i realizowana z całym poświęceniem. Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Wierusz–Kozłowska potwierdziła, że lekarze i pielęgniarki troszczą się o każdego pacjenta. Mają oni zapewnione wszelkie nowoczesne metody leczenia, są odpowiednio izolowani i zaopatrywani w niezbędne środki ochrony przed koronawirusem.

Zdjęcie z wywiadu z doktorem Jackiem Markuszewskim dla stacji TVP3 Poznań.
przed kamerą dr n. med. Jacek Markuszewski
Sytuację dotyczącą planowanych zabiegów operacyjnych przedstawił dr n. med. Jacek Markuszewski kierujący Oddziałem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z Pododdziałem Chirurgii Kręgosłupa i Ortopedii Onkologicznej