Nasz Szpital w systemie walki z SARS-CoV-2

Jednym z ważniejszych założeń wprowadzonej przez Ministerstwo Zdrowie nowej strategii walki z epidemią koronawirusa jest rozszerzenie sieci punktów pobrań.

Szpital MSWiA w Poznaniu został włączony do wyspecjalizowanej sieci placówek medycznych, gdzie każdy pacjent może wykonać test na obecność SARS-CoV-2. W Izbie przyjęć został uruchomiony punkt pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badanie jest bezpłatne. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

W ostatnim czasie liczba wykonywanych testów została zwiększona i w Wielkopolsce uruchomiono trzynaście dodatkowych punktów pobrań. Jednym z trzech w Poznaniu jest SP ZOZ MSWiA przy ul. Dojazd 34, czynny w godz. 13:00 – 18:00, od poniedziałku do niedzieli.

Informację o tym zostały zamieszczone w lokalnych mediach „Głos Wielopolski”, „e – Poznań” i „Nasz Poznań oraz na antenie „Radia Poznań”. W programie TVP „Teleskop” zamieszczono relację z naszego Szpitala, gdzie kierownik Izby przyjęć Krzysztof Jastal przekazał szerokie informacje na ten temat.

Odnośniki w mediach:

Kadr z programu Teleskop